התאגדות

ארגון עובדים - כשאתם מאוגדים אתם חזקים!

הדרך היחידה להגן על הזכויות שלכם במקום העבודה היא להתאגד. עובדים מאוגדים מצליחים לשמור על הזכויות שלהם בצורה טובה יותר ומבטיחים לעצמם ביטחון תעסוקתי אשר אינו תלוי בשרירות ליבו של המעסיק.  חוששים להתאגד? אין סיבה. בית הדין לעבודה קבע בפסק דין תקדימי כי למעסיק אסור להתערב בהתאגדות בשום צורה. 

איך מתאגדים?

לא משנה איפה אתם מועסקים ובכמה עובדים מדובר, כל מה שצריך בשביל להתאגד זה שלפחות שליש מהעובדים במקום העבודה יביעו את הסכמתם למהלך באמצעות הצטרפות להסתדרות. מדובר בעניין פשוט שמסתכם בחתימה על טופס הצטרפות. כל עובד או עובדת, במגזר הציבורי או במגזר הפרטי, יכולים לעשות זאת בכל עת. לאחר ששליש מהעובדים יחתמו על הטפסים, ההסתדרות תהפוך לארגון היציג במקום עבודתך והדבר יאפשר לה לייצג את העובדים, לסייע בקידום החתימה על הסכם עבודה קיבוצי ולנקוט בצעדים ארגוניים ומשפטיים למען קידום רווחתם של כלל העובדים. 

מתי זה הזמן הנכון ביותר להתארגנות?

מהלך ההתאגדות זו ההזדמנות למנף את הכוח המשותף של כלל העובדים כדי לשפר את מעמדו של הפרט מול המעסיק. מסיבה זו, הרגע המתאים ביותר להתאגד הוא תמיד עכשיו. כבר מהרגע הראשון ועד לחתימה על ההסכם הקיבוצי, תזכו לליווי צמוד של רכזים מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות. רכזי האגף ליוו כבר את ההתאגדויות הגדולות ביותר במשק, והם שם לצדכם החל משלב איסוף החתימות ועד למו"מ מול המעביד. 

החלטתם להתאגד?

באפשרותכם לקבל ייעוץ ראשוני ללא תשלום באמצעות חדר המצב. הייעוץ הוא בנושאים שונים לרבות, הפרות של זכויות סוציאליות, פגיעת מעסיק והתארגנות עובדים. סודיות מובטחת. לפרטים נוספים מלאו את פרטיכם כאן באתר או התקשרו: 

חדר המצב בהסתדרות: 1-700-700-331 או כוכבית שתיים שלוש שמונה שלוש (2383*)

האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות: 03-6921383

 

3 שנים אחרי פסק דין פלאפון - מה השתנה בזכויות העובדים?

מדוע למעסיק אסור להתערב בהתאגדות עובדיו? כמה זה עלול לעלות למעסיק שמתערב למרות האיסור? מה מותר, מה אסור ואיך זה משפיע על הזכויות שלכם? לפרטים נוספים